Ndërlidhjet

KAJRO


Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak tha se nëse trupat amerikane tërhiqen nga Iraku, atëherë ky vend nuk do të jetë stabil. Në këtë aspekt, presidenti Mubarak, në një intervistë për Televizionin publik amerikan, tha:

- Tash për tash, është e rrezikshme që të tërhiqen forcat e Shteteve të Bashkuara nga Iraku. Nëse ato tërhiqen atëherë ky vend nuk do të jetë stabil pasi irakianët, sunitët, shiitët dhe kurdët, do të luftojnë kundër njëri tjetrit.
XS
SM
MD
LG