Ndërlidhjet

GJENEVË


Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq është i interesuar të vazhdojë ndërmjetësimin e bisedimeve mes Prishtinës e Beogradit lidhur me fatin e personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovës.
Kjo është theksuar gjatë takimit mes shefit të UNMIK-ut, Soren Jessen-Petersen dhe kreut të Kryqit të Kuq Ndërkombëtar, Jacob Kellenberger, në selinë e kësaj organizate në Gjenevë.
Jessen Petersen ka theksur se kjo është një cështje humanitare dhe se familjet e personave të zhdukur po vuajnë ëpr një kohë të gjatë. Jessen –Petersen po qëndron në Gjenevë para vizitës së tij në Beograd, që do zhvillohet të hënën.
XS
SM
MD
LG