Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

GAZA


Militantët palestinezë kanë vrarë gjashtë izraelitë në një nga udhëkryeqet kryesore tregtare në Gaza.
Në kundërpërgjigje forcat izraelite vranë tre nga sulmuesit.
"Ky sulm është provë se grupet terroriste nuk janë të interesuara për mirëqënien e popullit palestinez. Pika e kalimit ku ka ndodhur sulmi është pika kryesore nga hyjnë medikamentet dhe ushqimet nga Izraeli për nevojat e popullit palestinez. Dhe këtu Hamasi apo Brigadat e Al-Aksës konkurrojnë se kush do ta mbyllë këtë pikë kalimi", tha Daniel Taub, zëdhënës i Ministrisë së Jashtme të Izraelit.
XS
SM
MD
LG