Ndërlidhjet

GAZA


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, ka ngrirë të gjitha kontaktet me drejtuesit palestinezë, derisa ata të marrin masa kundër militantëve. Ky vendim erdhi pas vrasjes së gjashtë izraelitëve nga militantët palestinezë. Si pasojë e shkëmbim zjarrit gjatë incidentit humbën jetën dhe tre nga sulmuesit palestinezë.
Presidenti i sapozgjedhur palestinez, Mahmud Abass ka kundërshtuar aktet e dhunës.
"Sulme të tilla dhe si ato që bëri Izraeli javën e kaluar ku u vranë 9 palestinezë nuk ndihmojnë në arritjen e paqes", tha Abbas.
XS
SM
MD
LG