Ndërlidhjet

PRISHTINË


Mijëra vetë u mblodhën sot për të shënuar 6 vjetorin e masakrës së Recakut, në të cilën nga forcat serbe u vranë 42 shqiptarë.
"Recaku ishte gur themeli dhe argumenti kryesor në kërkesën tonë për pavarësinë e Kosovës", ka thënë kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i cili së bashku me zyrtarë tjerë të lartë ishte në Recak.
XS
SM
MD
LG