Ndërlidhjet

ZAGREB


Në Kroaci po mbahet rundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Zgjedhësit do të votojnë për dy kandidatët që në rrethin e parë fituan më së shumti vota: Stipe Mesiq, president aktual dhe Jadranka Kosor nga Bashkësia Demokratike kroate. Është raportuar se më se 6500 vendvotime janë hapur në orën 7 të mëngjesit ndërsa do të mbyllen në orën 19.
XS
SM
MD
LG