Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez Zhak Shirak ka ftuar presidentin e Autoritetit Palestinez Mahmud Abaz në vizitë Parisit. Shirak i ka thënë Abazit se Franca dëshiron që të rinisë procesin e paqes në Lindjen e Mesme sa më shpejt që te jetë e mundur.
Nuk është caktuar ndonjë datë e takimit mes Shirakut dhe Abazit.
XS
SM
MD
LG