Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëvendëskomandanti i shtabit të përgjithshëm të Trupave Mbrojtëse të Kosovës, gjenerali Sylejman Selimi ka udhëtuar për në Hagë, ku do të dëshmojë në gjyqin e Fatmir Limajt, Isak Musliut dhe Haradin Balajt.
Selimi ka udhëtuar me ftesë të Tribunalit të Hagës, dhe do të flasë për rolin e tij në rajonin e Drenicës gjatë luftës së vitit 1999 në Kosovë.
XS
SM
MD
LG