Ndërlidhjet

SHKUP


Studentët e Fakultetit të Mjekësisë dhe atij të Stomatologjisë në Tetovë, kanë ndërprerë grevën 60 ditëshe. Vendimi u mor pas marrëveshjes së nënshkruar mes Këshillit grevist të studentëve dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.
Z. Ahmeti ka premtuar se do të jetësohet në tërësi marrëveshja e nënshkruar një javë më parë në Ohër mes ministrave të Arsimit të Maqedonisë, Kosovës dhe atij të Shqipërisë, për transferin e studentëve nga Tetova në Universitetin e Shkupit, Prishtinës dhe atë të Tiranës.
XS
SM
MD
LG