Ndërlidhjet

RAMALLAH


Trupi kryesor vendimarrës palestinez u ka apeluar militantëve, që të ndërpresin sulmet kundër Izraelit. Kërkesa u publikua në Ramallah nga komiteti ekzekutiv i Organizatës për Çlirimin e Palestinës dhe është apeli më i fuqishëm, që nga vdekja e Yaser Arafatit. Paneli tha se sulmet dëmtojnë interesat kombëtare palestineze dhe i lejojnë Izraelit që t'u përgjigjet sulmeve.
Më herët kryeministri izraelit Ariel Sharon njoftoi se ka dhënë urdhëra që të kryhen operacione të pakufizuara kundër militantëve palestinezë në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG