Ndërlidhjet

BANGKOK


Kryeministrat e Finlandës, Norvegjisë dhe Suedisë u takuan me mbretin e Tajlandës Bhumibol Adulyadej dhe e falenderuan për përpjekjet tajlandeze në trajtimin e mijëra turistëve skandinavë të lënduar në tragjedinë e cunamit.
Kryeministrat skandinavë thanë pas takimit me mbretin se do ta ndihmojnë Tajlandën në krijimin e një sistemi të paralajmërimit të hershëm për t'u mbrojtur në të ardhmen nga cunami.
XS
SM
MD
LG