Ndërlidhjet

ROMË


Mediat italaine bazuar në dokumentet e publikuara, tregojnë se diktatori gjerman Adolf Hitler, më 1944 planifikonte të kidnapojë Papa Pius-in e XII.
Gazeta katolike La Republica thotë se Hitleri kishte urdhëruar gjeneralin Karl Friedrich Wolff të rrëmbejë Papën nga Vatikani, por Wolff kishte refuzuar dhe e kishte paralajmëruar Papën për rrezikun.
XS
SM
MD
LG