Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 7 ushtarë irakianë u vranë, pasi në ta qëlluan disa persona të armatosur në Bakuba të Irakut.
Më pak se dy javë para zgjedhjeve të përgjithshme, në shënjestër të sulmeve të përditshme të kryengritësve janë policët irakianë dhe ushtarët e Gardës Kombëtare irakiane.
Zyrtarët amerikanë dhe irakianë, pavarësisht nga sulmet thonë se zgjedhjet do të mbahen në kohën e paraparë.
XS
SM
MD
LG