Ndërlidhjet

GAZË


Të paktën një militant palestinez u vra në përleshjet me forcat izraleite afër një postblloku kufitar në Rripin e Gazës.
Mbrëmë, ndërkaq një grua palestineze dhe biri i saj u vranë nga predhat e tankeve izraelite.
Dhuna pason kërkesën e Organizatës për Clirimin e Palestinës për ndërprerjen e sulmeve të militantëve ndaj caqeve izraelite.
Më herët kryeministri izraelit Ariel Sharon ka urdhëruar sulme të pakufizuara kundër militantëve palestinezë.
XS
SM
MD
LG