Ndërlidhjet

KIJEV


Gjykata Supreme e Ukrainës do të shqyrtojë atë që mund të jetë apeli i fundit i Viktor Yanukovichit për të sfiduar rezultatet e raundit të fundit zgjedhor, në të cilin u shpall fitues rivali i tij Viktor Yushchneko.
Avokatët e Yanukovichit pritet që të argumentojnë se zgjedhjet e 26 dhjetorit ishin subjekt i mashtrimeve dhe ndikimit nga i ashtuquajturi revolucioni i portokalltë i opozitës.
XS
SM
MD
LG