Ndërlidhjet

PEKIN


Qeveria kineze ka konfirmuar se ish lideri i Partisë Komuniste Zhao Ciang ka vdekur. Ai ishte 85 vjec dhe gjendej në komë të thellë, para se të vdesë nga seritë e sulmeve në zemër, në një spital të Pekinit.
Zhao ishte nën arrest shtëpiak, që kur shtypi me dhunë protestat pro-demokaratike në sheshin Tiananmen më 1989.
XS
SM
MD
LG