Ndërlidhjet

KIJEV


Gjykata Supreme e Ukrainës ka filluar shqyrtimin e apelit të Viktor Yanukovichit, që qëllim ka sfidimin e rezultateve të raundit të fundit zgjedhor, në të cilin u shpall fitues rivali i tij Viktor Yushchenko.
Duket se ky është apeli i tij i fundit. Avokatët e Yanukovichit pritet që të argumentojnë se zgjedhjet e 26 dhjetorit ishin subjekt i mashtrimeve dhe ndikimit nga i ashtuquajturi revolucioni i portokalltë i opozitës.
XS
SM
MD
LG