Ndërlidhjet

BEVERLI HILS\KALIFORNI


'Aviatori' i regjisorit veteran Martin Scorse dhe komedia 'Sideways' janë shpallë filmat më të mirë në ceremoninë e ndarjes së cmimit Globi i Artë.
'Aviatori', film rreth një miliarderi të çuditshëm Howard Hughes, mori cmimin për filmin-dramë më të mirë dhe 'Sideways', si filmi më i mirë muzikal, apo komedi.
XS
SM
MD
LG