Ndërlidhjet

KJEV


Gjykata e Lartë e Ukrainës ka filluar të shqyrtojë ankesën e bërë nga kandidati presidencial dhe ish kryeministri Viktor Janukovic, lidhur me humbjen e tij në zgjedhjet e 26 dhjetorit.
Janukovic humbi përballë udhëheqësit të opozitës Viktor Jushcenko, derisa ky i fundit është drejtuesi i revolucionit të portokolltë.
XS
SM
MD
LG