Ndërlidhjet

BAGDAD


Një autobombë ka shpërthyer afër zyrave të partisë kryesore politike shiite në Bagdad, duke vrarë dy persona, ka njoftuar policia.
Ndërkohë, Iraku planifikon të mbyll kufijtë, të zgjasë orën policore dhe të kufizojë lëvizjet brenda vendit për të penguar sulmet gjatë ditës së zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG