Ndërlidhjet

PRESHEVË


Liderët shqiptarë të Luginës së Preshevës u takuan sot për të diskutuar ngritjen e tensioneve në rajon të pasuara nga vrasja e të riut Dashnim Hajrullahut nga rojet kufitare serbe.
Në takim morën pjesë edhe zyrtarët e Beogradit, përfaqësuesit e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, si dhe diplomatët amerikanë.
XS
SM
MD
LG