Ndërlidhjet

PARIS


Qeveria franceze përkrah reformat politike dhe ekonomike, që po zhillohen në Shqipëri, ka thënë sot zyra e presidentit francez Zhak Shirak.
"Ne përkrahim Shqipërinë në rrugën e saj politike dhe reformat ekonomike, që kanë për qëllim krijimin e një klime të favorshme për investime, thuhet në një deklaratë të publikuar pa takimit mes Shirakut dhe kryeministrit shqiptar Fatos Nano.
XS
SM
MD
LG