Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Forcat palestineze të sigurisë janë vendosen në veri të Rripit të Gazës, në operacionin për të penguar militantët të shkrepin raketa kundër Izraelit.
Vendosja është pjesë e planit të presidentit të Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas, për të vendosur qetësinë dhe për t'i hapur rrugën vazhdimit të mundshëm të negociatave izraelito-palestineze.
XS
SM
MD
LG