Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë sot u vranë së paku 14 besimtarë shiitë dhe u plagosën afro 40 të tjerë, në momentin kur ata po largoheshin nga një xhami. Agjencitë e lajmeve informojnë se militantët në Irak kanë shtuar dhunën para zgjedhjeve të 30 janarit në këtë vend.
XS
SM
MD
LG