Ndërlidhjet

TIRANË


Sot në Tiranë u përurua Universiteti Katolik, që u themelua nga një organizatë religjioze italiane. Në kuadër të këtij Universiteti do të jenë Fakulteti i Mjekësisë dhe Fakulteti i shkencave politike dhe ekonomike. Këtë vit studimet do ti ndjekin 200 studentë.
XS
SM
MD
LG