Ndërlidhjet

LONDËR


Gjenerali britanik, David Leakey, drejtuesi i forcës evropiane në Bosnjë Hercegovinë, ka deklaruar për mediat britanike se do të përdorin taktika të ashpra në kapjen e të kërkuarve nga Gjykata Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë. Leakey, që drejton rreth 7 mijë trupa, tha se do të japin disa goditje të rënda për kriminelët e luftës dhe mbështetësit e tyre që janë një rrjet që funksion si rrjet mafiozësh.
XS
SM
MD
LG