Ndërlidhjet

KJEV


Kryeqyteti i Ukrainës, Kjev, po përgatitet për ceremonitë që do mbahen me rastin e përurimit në postin e presidentit të Viktor Jushcenkos, udhëheqësit të opozitës dhe të revolucionit të portokalltë.
Në ceremoninë e nesërme do marrin pjesë përfaqësues të mbi 40 shteteve e organizmave, përfshi Colin Poëell, sekretarin amerikan të Shtetit në largim, dhe Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer.
XS
SM
MD
LG