Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

NJU JORK


Moti i keq ka shkaktuar probleme në Shtetet e Bashkuara dhe në Irak.
Autoritetet amerikane i këshilluan njerëzit të mos dalin në rrugë pa nevojë, ndërsa në Nju Jork ka rënë 30 cm borë.
Aeroportet britanike i kanë anuluar fluturimet për në rajonet verilindore të Shteteve të Bashkuara.
Reshje të mëdha të borës u shënuan edhe në Zvicër. Në aeroportin e Gjenevës u anuluan gjithë fluturimet.
Në Irak, stuhitë e forta dhe ndërpreja e furnizimit me energji, shkaktuan mbylljen e 2 terminaleve të naftës.
XS
SM
MD
LG