Ndërlidhjet

GAZA


Udhëheqësi palestinez Mahmud Abaz, ka bërë të ditur se së shpejti pret të arrihet një marrëveshje me grupet militante për t'i dhënë fund sulmeve kundër Izraelit. Abas që po qëndron në Rripin e Gazës synon të finalizojë marrëveshjen në fjalë me Hamasin dhe Xhihadin Islamik. Nga ana tjetër kryeministri izraelit, Ariel Sharon, ka theksuar se Izraeli është i përgatitur të bëjë gjithcka është e nevojshme nëse vazhdojnë sulmet nga militantët palestinezë.
XS
SM
MD
LG