Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Sirisë, Bashar al Asad, ka mbërritur në Rusi për një vizitë katër ditore. Assad ka bërë të ditur se kundërthëniet lidhur me programet bërthamore të Iranit dhe procesi i paqes në Lindjen e Mesme do jenë në qendër të takimve në Kremlin. Assad ka theksuar se akuzat për shitje të sistemeve raketore Sirisë nga ana e Rusisë nuk do jenë pjesë e bisedimeve.
XS
SM
MD
LG