Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush do të kërkoj nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara edhe 80 miliardë dollarë shtesë për operacionet ushtarake në Irak dhe në Afganistan, raportojnë agjencitë e lajmeve duke u mbështetur në burime nga Kongresi. Me këtë shumë, prej 11 shtatorit 2001, shpenzimet e deritashme për luftëra në Afganistan dhe në Irak dhe për përpjekjet në luftën kundër terrorizmit, do të arrijnë në 280 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG