Ndërlidhjet

BEOGRAD


Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin tha se gjasat e Serbisë dhe Malit të Zi për t'iu bashkangjitur unionit, varen nga dorëzimi i të dyshuarve për krime të luftës në Hagë.
Olli Rehn tha pas takimit me ministrin e Jashtëm serbomalazez Vuk Drashkoviq, se bashkëpunimi me Tribunalin e Hagës është kritik për afrimin e vendit me Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG