Ndërlidhjet

UASHINGTON


Raportohet se presidenti George Bush planifikon të kërkojë rreth 80 miliardë dollarë fonde të reja për këtë vit për financimin e operacioneve ushtarake në Irak dhe në Afganistan.
Zyrtarë të paidentifikuar të administratës së Bushit dhe të Kongresit, kanë thënë se kërkesa me gjasë do të bëhet sot pasdite.
Me këtë kërkesë, shifra e prëgjithshme për të dy konfliktet do të arrijë mbi 280 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG