Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zyrtarët e Pakistanit thanë se operativi kryesor i Al Kaidës nga Tanzania, i kapur vjet në Pakistan, është ekstraduar në Shtetet e Bashkuara.
Ahmed Khalfan Ghailani kërkohej për rolin e tij të dyshuar në sulmet kundër ambasadave amerikane në Tanzani dhe Keni në vitin 1998, në të cilat u vranë më shumë se 200 njerëz.
Ai ishte në listën e FBI-së të personave më të kërkuar, dhe për kapjen e tij jepeshin 5 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG