Ndërlidhjet

PEKIN


Zyrtarë dhe ekspertë nga vendet e Azisë u tubuan për të diskutuar ngritjen e sistemit paralajmërues, i cili do të parandalonte përsëritjen e tragjedive si ajo në muajin e kaluar.
Rreth 280 mijë njerëz besohet të kenë vdekur nga tërmeti katastrofik dhe cunami, i cili në 26 dhjetor i goditi vendet e Oqeanit Indian.
Ekspertët thonë se ngritja e një sistemi paralajmërues mund të kushtojë qindra milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG