Ndërlidhjet

MOSKË


Pas takimit ndërmjet presidentit të Rusisë Vladimir Putin dhe presidentit të Sirisë Bashar Al-Assad në Kremlin, Rusia tha se do t'ia shlyejë borxhin Damaskut në vlerë prej 13.4 miliardë dollarë, të mbetur që nga epoka sovjetike.
Përfaqësuesit e dy vendeve gjithashtu nënshkruan marrëveshje për bashkëpunim në fushën e gazit dhe të industrisë së naftës.
XS
SM
MD
LG