Ndërlidhjet

SHKUP


Nje delegacion i drejtuesve të partive shqiptare të Luginës së Preshevës dhe autoriteteve vendore të këtij rajoni, të kryesuar nga Riza Halimi sot qëndrojnë në Shkup dhe Tetovë, ku do takohen me kryeministrin e Maqedonisë, Vllado Buçkovski dhe kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrime, Ali Ahmetin. Në këto takime temë e bisedimeve do jetë mundësia e hapjes së pikë kalimeve të reja kufitare mes Maqedonisë dhe Luginës së Preshevës si dhe do bisedohet për zhvillimet në Luginë dhe Maqedoni.
Në takimin Ahmeti-Halimi po bisedohet dhe për bashkëpunimin ndërpartiak rajonal të shqiptarëve.
XS
SM
MD
LG