Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy makina-bombë shpërthyen në qytetin irakian të Kirkukut, në afërsi të një stacioni policor dhe një tregu ushqimesh. Deri tani njoftohet për së paku shtatë viktima.
Në një tjetër sulm të ngjashëm pranë Bagdadit janë plagosur katër ushtarë amerikanë.
Gjenerali amerikan, John Batiste, një nga drejtuesit e forcave të koalicionit në Irak, ka theksuar se militantët e al-Kaidës dhe bathistët e Sadam Huseinit kanë bashkuar forcat, duke e cilësuar "një martesë që i përshtatet interesave të të dy palëve", për të kundërshtuar zgjedhjet e së dielës.
XS
SM
MD
LG