Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati amerikan pritet të miratojë sot kandidaturën e Condoleezza Rice në postin e sekretares amerikane të shtetit.
Disa senatorë demokratë kanë kundërshtuar emërimin e Rice duke e akzuar për dështim në politikën dhe strategjinë ndaj Irakut, në postin e këshilltares për siguri kombëtare.
XS
SM
MD
LG