Ndërlidhjet

TIRANË


Bora dhe moti i ftohtë ka bllokuar shumë rrugë dhe ka izoluar disa zona në veri dhe lindje të Shqipërisë. Ushtria po ndihmon në hapjen e rrugëve.
Moti i ftohtë ka përfshirë edhe Kosovën. Sipas zëdhënësit të policisë së Kosovës, Refki Morina, janë regjistruar mbi 100 aksidente trafiku si pasojë e motit të keq.
XS
SM
MD
LG