Ndërlidhjet

BAGDAD


Një helikopter që barte ushtarë amerikanë është rrëzuar në pjesën perendimore të Irakut, në afërsi të qytetit Rutbah. Ushtria amerikane nuk ka dhënë numrin e saktë të viktimave. Agjencitë e lajmeve njoftojnë për rreth 30 të vdekur. Nga zvillimet tjera në Irak vecojmë edhe vrasjen e së paku shtatë personave nga shpërthimi i dy makinave – bombë në qytetin Kirkuk, në afërsi të një stacioni policor dhe një tregu ushqimesh. Në një tjetër sulm të ngjashëm pranë Bagdadit janë plagosur katër ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG