Ndërlidhjet

STRASBURG


Kryetari i Gjeorgjisë Mikail Sakashvil i ka ofrruar republikës së Osetisë Jugore të drejtën për parlament dhe qeveri autonome. Këtë deklaratë ai e ka bërë gjatë një fjalimi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës.
XS
SM
MD
LG