Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot propozimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, për ta emëruar udhëheqësin e Iniciativës Qytetare "Serbia", Sllavisha Petkoviq, ministër për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës. Subjekti politik i zotit Petkoviq ka marrë pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të 23 tetorit dhe sipas Kornizës Kushtetuese, këtij subjekti i takojnë 2 nga 10 mandatet e rezervuara në Kuvendin e Kosovës për pakicën kombëtare serbe.
XS
SM
MD
LG