Ndërlidhjet

KABUL


6 ushtarë afganë u vranë dhe 6 të tjerë u plagosën pasi një koleg i tyre i qëlloi me armë zjarri. Incidenti ndodhi në bazën e koalicionit në krahinën jugore Helmand. Ushtria amerikane njoftoi se në mesin e të plagosurve nuk ka asnjë ushtar nga forcat e koalicionit. Nga ngjarjet tjera në Afganistan, veçohet edhe vrasja e një komandanti taleban dhe zënia rob nga policia e zëvendësit të tij.
XS
SM
MD
LG