Ndërlidhjet

VJENË


Nga zbatimi i standardeve do të varet statusi i ardhshëm i Kosovës, tha nënkryetari i qeverisë dhe ministër i Jashtëm i Luksemburgut Jean Aselborn.
Në fjalimin në Këshillin e përhershëm të OSBE-së, Aselborn tha se "2005-ta është vendimtare për Kosovën", dhe se gjatë këtij viti duhet të shqyrtohet zbatimi i standardeve, nga i cili do të varet edhe statusi i ardhshëm i Kosovës.
XS
SM
MD
LG