Ndërlidhjet

KABUL


Policia afgane tha se ka vrarë një komandant të talibanëve dhe ka kapur zëvendësin e tij në provincën jugore Helmand.
Ndërkohë, 6 ushtarë afganë janë vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur në një përleshje të brendshme në një bazë ushtarake, në provincën e njëjtë.
Motivi i shkëmbim zjarrit mbetet i paqartë.
XS
SM
MD
LG