Ndërlidhjet

NALCHIK


Forcat speciale ruse hodhën granata dhe hynë dhunshëm në një kompleks të banesave në republikën jugore Kabardino-Balkaria, duke vrarë 7 nga 8 personat e armatosur, të ngujuar aty prej të martës.
Agjencia ruse Ittar Tass raportoi se 5 apo 6 kufoma ishin gjetur, pasi qindra trupat ruse kishin hyrë në ndërtesën në qytetin Kalchik.
Të vrarët dyshohej se janë kryengritës çeçenë, ndërsa në uebsajtin e kryengritësve u njoftua se 4 nga të vrarët i përkisnin grupit Jamaat Yarmuk, që lufton në Çeçeni.
XS
SM
MD
LG