Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një delegacion i parlamentit evropian i kryesuar nga Doris Pak viziton sot Unionin Serbi – Mal i Zi. Qëllim i vizitës është njohja me pozitën e pakicave pas incidenteve me motive etnike, gjatë vitit të shkuar në Vojvodinë. Evroparlamentarët, në mesin e të cilëve edhe deputetë nga Sllovenia, Austria dhe Hungaria, do të vizitojnë disa qytete në Vojvodinë dhe Beogradin.
XS
SM
MD
LG