Ndërlidhjet

KAIRO


Kryetari i autoritetit palestinez, Mahmud Abaz takohet sot me kryetarin e Egjiptit Hosni Mubarak, i cili është ndërmjetësi kryesor në prcesin paqësor izraelito – palestinez. Ky është udhëtimi i parë i Abazit jashtë vendit, që nga zgjedhja në këtë post, para tri javësh. Po sot, zyrtarët palestinezë njoftuan se takimi i parë ndërmjet Abazit dhe kryeministrit izraelit Sharon do të mbahet në mes të shkurtit.
XS
SM
MD
LG