Ndërlidhjet

KANDAHAR


9 ushtarë afganë u vranë nga shpërthimi i një bombe, në afërsi të kufirit me Pakistanin. Komandanti i njësisë kufitare, Abdul Raziq Kan, për sulmin fajësoi kryengritësit talebanë. Forcat amerikane dhe afgane të sigurisë janë në mes të operacionit për parandalimin e dhunës në zgjedhjet parlamentare të parapara të mbahen në pranverë.
XS
SM
MD
LG